O firmie

Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez Jolantę i Krzysztofa Szymczaka która w 1992 r. rozpoczynała działalność na 300m2 w przydomowych garażach jako Hurtownia Nasienna. W 1996 r. przeprowadziliśmy firmę do wynajmowanej hali o powierzchni 1200m2. W roku 2000 postawiliśmy na własnym gruncie nowoczesny obiekt o powierzchni 2000m2 zakupiony w belgijskiej firmie De Forche, w którym mieści się Hurtownia Ogrodnicza oraz Centrum Ogrodnicze. W latach 2002-2006 firmie przybyło dodatkowe 700m2 powierzchni magazynowej. Od września 2011 r. do lutego 2012 r. trwały prace nad rozbudową nowego Biurowca oraz Galerii Ogrodniczej.

domy z drewna, Stihl Łódź, Stiga Łódź, Broil King Łódź, domy z drewna Łódź, domy letniskowe Łódź, kosiarki automatyczne, kosiarki Łódź, domy drewniane Łódź, kosiarka automatyczna Łódź, kosiarki automatyczne Łódź

W ciągu 5 miesięcy powstały obiekty wyróżniające się znakomitą architekturą, która przyciąga nową, designerską, metalową konstrukcją, za co w miesiącu lipcu otrzymaliśmy wyróżnienie TOP DESIGN przyznawane przez redakcję „Biznesu Ogrodniczego”.

Nowa część naszej Galerii Ogrodniczej ma 9m wysokości i 550 m2 kolejnej dobrze zagospodarowanej powierzchni pod dachem z 1500m2 parkingiem. W roku 2012 całkowicie zmodernizowaliśmy powierzchnię terenów zielonych, przystosowując ją do oczekiwań klientów.

Dziś firma EXO-FLORA to 2800m2 samoobsługowych hal sprzedażowych, zapewniających komfort dokonywania zakupów. Wraz z powierzchnią magazynową i terenami zielonymi powierzchnia firmy zajmuje ponad 14000m2 . Firma nasza oferuje ponad 13000 produktów ze wszystkich działów ogrodnictwa.

Przez lata hurtownia wychodziła naprzeciw potrzebom odbiorców i systematycznie zwiększała asortyment.

Dzisiaj przedsiębiorstwo oferuje ok. 16 000 produktów ze wszystkich działów ogrodnictwa, zapewniając kompleksowe zaopatrzenie placówek. Dogodna lokalizacja przy trasie wylotowej z Łodzi na Poznań, Wrocław, Katowice, obszerne parkingi i dogodne godziny otwarcia dodatkowo sprzyjają obsłudze klienta.

Dzięki osiągniętej stabilizacji finansowej, firma pozwala na zapewnienie odbiorcom korzystnych warunków współpracy w kwestii zarówno rabatowej jak i kredytowej. Wszystkie produkty od  dostawców krajowych oferujemy zawsze w cenach producenta, a produkty przez nas importowane odznaczają się dobrą jakością przy relatywnie niskich cenach. Dbałość o klientów biznesowych wyraża się również w stanach magazynowych, które gwarantują płynność dostaw i dostępność towarów w ciągu całego sezonu. Widząc jak duże znaczenie ma szybkość realizacji dostaw , firma stara się realizować zamówienia w możliwie najkrótszym czasie.

W bazie odbiorców firmy znajduje się ok. 500 podmiotów gospodarczych, głównie w promieniu 120 km od Łodzi, ale pojedynczy odbiorcy pochodzą z obszaru całej Polski.