Tak było

Od maja 2017 roku ekspozycja domów letniskowych wygląda już tak i z każdym rokiem jest modernizowana o nowe modele domów.

Właśnie teraz zimą 2016r. zaczęliśmy pracę nad ekspozycją domów letniskowych. Będzie to największa ekspozycja domów z drewna na terenie województwa Łódzkiego. Przewidywany czas zakończenia Kwiecień 2017r.

Zimą 2014r. zmodernizowaliśmy serwis maszyn ogrodniczych. Dziś jest to jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych serwisów w Łodzi. Jako pierwsi wprowadziliśmy pełną diagnostykę komputerową maszyn firmy STIHL i VIKING co skraca czas naprawy oraz obniża jej koszty.

Wiosną 2014r. zdecydowaliśmy się na zaczęcie już dawno planowanej modernizacji terenów pokazowych. I tak przy tym projekcie pomogła nam zaprzyjaźniona firma DOBRAS OGRODY. Prace podzieliliśmy na dwa etapy. I etap zakończyliśmy wczesną wiosną w którym udało nam się zmodernizować skalniak, stworzyć płynący potok oraz miejsce gdzie można usiąść i odpocząć ciesząc się widokiem kwitnących roślin. Drugi etap udało się skończyć jesienią w którym zrobiliśmy sporo nowych nasadzeń ciekawych roślin oraz poprawiliśmy istniejące już oczko wodne.

W roku 2013 wybudowaliśmy kolejną halę, tym razem jest to magazyn wysokiego składowania.

W tym samym roku jesienią zmodernizowaliśmy kolejne 200mszkółki roślin, wyposażając ją w profesjonalne stoły zalewowe oraz odpowiednie stanowiska do sprzedaży drzewek owocowych, co zdecydowanie poprawiło jakość sprzedawanych roślin jak i komfort dokonywania zakupów dla naszych klientów.

Rok 2011-2012 to chyba największe zadnie jakie przed sobą postawiliśmy, zbudować innowacyjny obiekt Galerii Ogrodniczej oraz przebudować budynek biurowca w czasach globalnego kryzysu. Budowa obiektu trwała ponad rok czasu i już na wiosnę 2012 oddaliśmy do użytku nową halę sprzedażową o zupełnie niespotykanej architekturze. Dziś firma EXO-FLORA Galeria Ogrodnicza jest wiodącą firmą tego typu w regionie Łódzkim i zajmuje powierzchnię 1200mpod dachem a całość łącznie z terenami zielonymi to około 8000m.

Rok 2010 to kolejny rok w którym postawiliśmy na jakość dokonywanych zakupów przez naszych klientów i postanowiliśmy powiększyć i utwardzić pozostałą część szkółki roślin co pozwoliło nam na znaczne poszerzenie asortymentu szkółkarskiego.

Rok 2008, to był rok w którym postanowiliśmy zmienić jakość dokonywania zakupów w naszej szkółce roślin. Poczyniliśmy duże inwestycje związane z modernizacją ciągów komunikacyjnych oraz z zakupem nowoczesnych stołów zalewowych pod rośliny sprzedawane w donicach. Tym razem inwestycja objęła 300m2  powierzchni zewnętrznych.

Rok 2004 był to rok, w którym podjęliśmy decyzję o otworzeniu i prowadzeniu serwisu maszyn ogrodniczych, dzięki czemu nasi klienci nie musieli się martwić, gdzie serwisować zakupione maszyny.

Rok 2001-2007, w tych latach skupiliśmy się na systematycznym ulepszaniu terenów zielonych i poszerzaniu asortymentu, oraz o jak najlepsze zagospodarowanie powierzchni wystawowej Centrum Ogrodniczego. Od roku 2002 wprowadziliśmy do asortymentu architekturę ogrodową z drewna, z bardzo dużą ekspozycją zewnętrzną i od tej pory w tej dziedzinie jesteśmy wiodącą firmą na terenie regionu Łódzkiego.

Rok 2000-2001, zakończenie prac budowlanych i otwarcie Hurtowni i Centrum Ogrodniczego w nowych halach sprzedażowych, o łącznej powierzchni ponad 2000mpod dachem. W tych latach przemalowaliśmy i przerobiliśmy też na biura nasz wcześniejszy budynek Centrum Ogrodniczego. Od tego czasu firma mieści się i cały czas rozwija na swoim terenie przy ul. Pabianickiej 324.

Rok 1999-2000 był przełomowy dla naszej firmy, rozpoczęliśmy budowę przy ul. Pabianickiej 324 nowoczesnego obiektu o aluminiowo-szklanej konstrukcji z belgijskiej firmy De Forche w której będzie mieściła się nowa siedziba Hurtowni Ogrodniczej oraz Centrum Ogrodniczego. Prace budowlane trwały ponad 1,5 roku, a postawiony obiekt był drugim tego typu obiektem w Polsce.

Rok 1997 – otworzyliśmy Centrum Ogrodnicze w bardzo charakterystycznym i rzucającym się w oczy na owe czasy kupionym przez nas budynku. Sklep mieścił się na piętrze i parterze, a przed budynkiem zorganizowaliśmy szkółkę roślin.

Rok 1997-2000 – nasza pierwsza szkółka roślin wyglądała tak i mieściła się w tunelu foliowym oraz pod cieniówkami o łącznej powierzchni około 300m2.

Rok 1996-2000 – przenieśliśmy Hurtownie Ogrodniczą do wynajmowanych halach przy ul. Pabianickiej 119/121 w dawnych zakładach CETECH, powierzchnia firmy liczyła wtedy 1200m2.

Rok 1992-1996 – to właśnie tu w przydomowych garażach rozpoczęliśmy naszą przygodę z branżą ogrodniczą otwierając Hurtownię Nasion POL-EXO-FLORA.